Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 • PROF. DR.
  TAYFUN ALPER

  • Sekreterya Randevu için: 0 530 510 71 00
  • Tüp Bebek Süreç Bilgisi için: 0 530 667 32 00
  • Muhasebe Ücret Bilgisi için: 0 554 588 48 40
  • Hemşire WhatsApp Hattı: 0 544 648 18 07
  • Doktor WhatsApp Hattı: 0 539 662 00 36


"Mutluluk, insanın sevdiği işi yapması değil, yaptığı işi sevmesidir."Prof. Dr. Sami Zan

İLGİ ALANLARIM

Mesleğimde çok uzun süredir sadece sevdiğim alanlarda çalışabilme lüksünü yaşıyorum. Gebelikteki ayrıntılı ultrason muayenesini baştan beri zevkle yaptım, halen devam ediyorum. Günlük mesaimin çoğunluğu Tüp Bebek zaten. Son sevdam Fonksiyonel Tıp... Bu sevdayı taşıyan hastalarla iki alanda çalışmak istiyorum: Birisi yıllardır karşılaştığım üreme sorunları, ikincisi sağlıklı yaşamak isteyen menopoz hastaları...

Tüp Bebek Tedavisi


Öncesi

Tedavi öncesinde özenli ve ayrıntılı bir hazırlık çok önemlidir. Süreç için ilk sağlam adım ihtiyaç ve tercihlerinize uygun doğru bir plan oluşturulmasıdır.

Detaylı Bilgi

Tedavi Süreci

Yumurtalık uyarısı, yumurta toplama ve embriyo transferi sürecinin ayrıntılarını bilmek sizi rahatlatacak, tedavinizi kolaylaştıracaktır.

Detaylı Bilgi

Sonrası

"Mutlu son" ise ne alâ! Bebeklerini kucaklarına alanların işi bitti... Olmadıysa? Durumla nasıl baş etmeli? Bundan sonra ne yapmalı?

Detaylı Bilgi

Fonksiyonel Tıp

Başka bir bakış açısı

Tıp bilimi tedavi alanında modern ilaçlar ve yüksek teknoloji ile yapılan muhteşem ameliyatlarla, hayal edilmesi bile güç müdahaleleri gerçekleştiriyor.
Öte yandan, aynı yüksek teknoloji ve modern yaşam tarzı insanlığı bir çok kronik hastalığın içinde boğulmaya itiyor. Sağlıklarımız bozuluyor. Hastalıklarımızı sadece tedavi etmek değil, neden ortaya çıktıklarıyla da ilgilenen bakış açısı "Fonksiyonel Tıp" yaklaşımı burada bir paradigma değişikliği getiriyor.

YouTube Videom

"En Çok İzlenen"

Bu videoyu muayenehanemde hastalarımı bilgilendirmek amacıyla 2008 yılında hazırlatmıştım. Youtube günlük yaşamımızda iyice yaygınlaştığında da 2013'de orada yayınlamışım. 2021 Temmuz itibariyle 352.000'den fazla izlenmiş. Görüntü kalitesi o günün koşullarına göre iyi idi, ama bugün gözümüz çok daha net videolara alışkın. Dolayısıyla beğenmeyenler de olur elbette. Yine de "zarfa değil mazrufa bakılmalı" derdi eskiler. Yani ambalaja değil içeriğe göre değerlendirilmeli anlamına... Kendiniz değerlendirin.

Kistik Higroma

"En çok okunan sayfam"

Gebelikte görülen anomaliler listesinde bu konuyu da yazmıştım. Diğer yazılardan ciddi oranda yüksek bir ilgi gördü. 2021 Temmuz itibariyle 31.000 kezden fazla okunmuş. Bir ara yurdun dört bir yanından kistik higroma tanısı alan, (hatta kimisi 8-10 yaşlarında çocukların kistik higromaları gibi benimle hiç ilgisi olmayan durumlar ile ilgili olarak da) telefonla arayıp yardım isteyenler oldu. Elimden geldiğince, dilim döndüğünce yaralı anne babalara cevap vermeye çalıştım. Bu yazımı da bu amaçla daha genişlettim.

Kısırlık Tüp Bebek Hasta Kılavuzu

ÜCRETSİZ KİTAP (pdf)

1999 yılında yazıp yayınladığım ve artık piyasada bulunmayan "Kısırlık Tüp Bebek Hasta Kılavuzu" isimli kitabımın .pdf formatını arzu eden herkes okuyabilsin diye buradan paylaşıyorum. Her ne kadar üzerinden 20 yıldan fazla zaman geçtiyse de temel kavramlar değişmedi. İnceleyin, değerlendirin... Bana göre çok güzel, kolay anlaşılır, sade bilgilerden oluşan bir başvuru temel kitabı... Kargaya yavrusu kuzgun görülürmüş :-)

YARDIMCILARIM


Uz. Dr. Ayşenur Alper Gürz

Fonksiyonel Tıp

Aile Hekimliği Uzmanı
Fonksiyonel Tıp, GAPS Uygulayıcısı
(Kızım...)

Uz. Dr. Muhterem Akdeniz

Tüp Bebek

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
VM Samsun Medical Park
Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü


530 667 32 00

İlk Danışma

Figen Kırbaş

544 648 18 07

Hemşire

Firdevs Yılmaz

530 662 78 45

Hemşire

Hamide Sayan
Aleyna Çakır

554 588 48 40

Muhasebe

Emel Zengin
İlknur Kurt

530 510 71 00

Randevu

Süreyya Kahraman
İrem Demir
Kübra Nur Nas